Merhum Başsavcı İhsan Eroğul Anısına Düzenlenen Futbol Turnuvası Son Buldu
       Şampiyon Mersin Adliyesi

       Merhum Adana Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Eroğul adına bu yıl 9'uncusu düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvası'nın şampiyonu Mersin Adliyesi takımı oldu. Şampiyon takım düzenlenen törenle kupasını alırken, çevre illerden 24 takımın katıldığı geniş kapsamlı turnuvanın kapanışına Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ tebrik mesajı gönderdi.

       Adana Cumhuriyet Başsavcılığımız ve Adana F Tipi Kapalı İnfaz Kurumu'nun organizasyonu ile düzenlenen “Geleneksel İhsan Eroğul Futbol Turnuvası”nın şampiyonluk ve üçüncülük kupası maçları 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda yapıldı. Kupa töreni öncesi oynanan ilk maçta rakibi Adana Barosu Adonis takımını 3-0'lık skorla yenen Şanlıurfa Adliyesi takımı üçüncü oldu. Bu karşılaşmanın hemen ardından yapılan final maçında ise rakibi Tarsus C Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nu 3-0 yenmeyi başaran Mersin Adliyesi Takımı turnuvanın şampiyonu oldu. Takım oyuncuları maç sonunda sahada halay çekip, şampiyonluğun keyfini doyasına yaşadı.

       Kapanış maçlarını, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, Adana Vali Yardımcısı Halis Aslan, Adana Cumhuriyet Başsavcımız Ali Yeldan, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Hayrettin Akçıl, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Temizel, Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı Nebi Kurtgöz, Adana Adliyesi'nde görev yapan başsavcı vekillerimiz, hakim ve savcılarımız ile çok sayıda adliye ve cezaevi personeli izledi. Kupa töreninde konuşan Adana Cumhuriyet Başsavcımız Ali Yeldan, yaklaşık 1,5 aydır devam eden turnuva sayesinde kurumlararası dayanışma ve sporun birlik ve beraberlik ile yaşattığı heyecan ve güzelliklerin izlediğimizi söyledi. Turnuvaya katılarak renk katan Çukurova bölgesinin adliye ve cezaevi takımlarını tebrik eden Başsavcımız Yeldan, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Şampiyonumuzu tebrik ediyorum” diye konuştu.

       Konuşmanın ardından Başsavcımız Ali Yeldan ile Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, turnuvanın şampiyonu Mersin Adliyesi takımına kupasını birlikte verdi. Futbolcular, iki Başsavcı ile birlikte şampiyonluk kupasını havaya kaldırıp sevinç gösterisinde bulundu. Turnuva ikincisi Tarsus C Tipi Ceza İnfaz Kurumu ile Şanlıurfa Adliyesi takımı temsilcilerini de kupalarını Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı Nebi Kurtgöz takdim etti.

       Rafet KÖYLÜ En Centilmen Oyuncu

       Öte yandan “En Centilmen Oyuncu” ödülünü Yeni Adana Adliyesi takımı oyuncusu Rafet Köylü alırken, en centilmen takım olarak da Kahramanmaraş Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu Futbol takımı seçildi. En centilmen ödüllerini Adana Vali Yardımcısı Halis Aslan sundu. Karşılaşmalarda 20 gol atarak turnuvanın gol kralı olan Mersin Adliyesi takımı oyuncusu Selim Belci'ye de ödülünü Ceza İnfaz Kurumları Savcımız Necdet Yalçın Şen verdi. Törende ayrıca turnuvaya destek ve katkılarını esirgemeyen Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile Kıvanç Tekstil ve Kıvanç Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç'a plaket verildi.

       Törene Mesajlar

       Kupa törenine Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, Bakanlık Müsteşarımız Kenan İpek ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümız Hakim Enis Yavuz Yıldırım birer tebrik mesajı gönderdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ mesajında, başarılı geçen turnuvaya katılan tüm katılımcıları selamladığını vurguladı. Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ise mesajında merhum Cumhuriyet Başsavcısının Adana'da unutulmamasının büyük bir kadirşinaslık ve vefa örneği olduğunu kaydetti. İpek şunları kaydetti: "Sayın Eroğul'un seviliyor, sayılıyor ve hatırlanıyor almasının görevlerini yerine getirirken insani boyutu ve ilişkileri azami düzeyde tutmasıyla ilgili olduğu düşüncesindeyim. Kendisine rahmet diliyorum. İhsan Eroğul'un adına bir turnuva düzenlenmesi ve bunun geleneksel hale getirilmesini önemli bir çaba olarak görüyorum ve bu kıymetli organizasyonda emeği olanları bir kez daha tebrik ediyorum.'' Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürü Hakim Enis Yavuz Yıldırım da mesajında başarı dileklerinde bulundu.

       Katılımcı Takımlar

       Turnuvaya Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye ve Niğde illerinden, Yeni Adana Adliyesi, Mersin Adliyesi Gençlik Spor Kulübü, Kozan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Çukurova Futbol takımı, Adana Avukat Katipleri Derneği, Niğde E Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Kadirli Adliyesi, Adana Seyhan Belediyesi, Mersin Adliyesi, Adana İl Jandarma Komutanlığı, Adana Ceza İnfaz Kurumları, Tarsus C Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Ceyhan M Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Adana Barosu, Hatay E Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Şanlıurfa Adliyesi, Pozantı M Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Ceyhan Adliyesi, Adana Barosu ADONİS takımı, Osmaniye Barosu, Mersin E Tipi takımı, Tarsus Adliyesi, Kahramanmaraş Adliye ve Ceza İnfaz Kurumu, İskenderun M Tipi Ceza İnfaz Kurumu takımları katıldı.
Adana Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
[Web Site Yayınlanma Tarihi - 11.01.2014 ] - ADANA ADLİYESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.